OBOZY KOLONIE - OFERTA!                                                PRZYDATNE INFORMACJE

   
     

Wędkowanie

Jezioro Łoniewskie uważane jest za znakomite łowisko dla spławikowców. W strefie przybrzeżnej przez cały rok żerują leszcze i krąpie (biorą na białe robaki). Można liczyć także na duże okazy amurów i karasi. W okresie letnim w ciągu dnia dobrze żerują również węgorze. Spośród drapieżników można liczyć natomiast na sandacze (lepiej sprawdza się metoda na martwą rybkę niż spinning).

Gospodarzem jeziora jest PZW Poznań GR Osieczna.

GR Osieczna: 065 535 05 75

ZO PZW Leszno: 065 520 71 17

Sklepy wędkarskie: Osieczna, Leszno

 

Grzybobranie

Pobliskie kompleksy leśne znane są z bogactwa prawdziwków, podgrzybków, kurek. Poza tym znaleźć można koźlarze, maślaki, a nawet sowy.

W razie wątpliwości w ustaleniu gatunku grzyba można skorzystać z porad PSSE w Lesznie, przy ulicy Niepodległości 66, tel. 065 526 15 15.

 

Trasy rowerowe

Popularnością cieszą się ciekawe, malownicze trasy o różnym stopniu trudności. Kilkaset kilometrów tras

   

Przydatne informacje dla turystów

Pokoje

Wszystkie domki oraz pokoje składają się z pokoju i łazienki. Zarówno domki jak i pokoje są w zabudowie szeregowej (bliźniaki). Na wyposażeniu znajdują się pościele. W niektórych domkach zamontowane są telewizory i lodówki. Na życzenie można bezpłatnie korzystać z czajników elektrycznych (posiadamy kilka sztuk) oraz zastawy stołowej.

 

Parking

Kilka samochodów można pozostawić na terenie ośrodka. Dla kolejnych aut przewidziany jest parking na wjeździe na półwysep (100 m od ośrodka). Parking prowadzony jest przez Urząd Miasta i jest odpłatny (cena zależy od czasu parkowania, np. 9 zł za dwie doby). Parking dostosowany jest również dla autokarów.

 

Doba hotelowa

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00 a kończy o godzinie 12:00

 

Boiska

W pobliżu ośrodka znajduje się pełnowymiarowe trawiaste boisko do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki. Również na plaży można zamontować siatkę i wyznaczyć boisko.

   

 

Pogoda w Osiecznej

Aktualna temperatura, opady, wiatr i ciśnienie

 

Kamera internetowa

Co słychać na plaży?

 

Widok online na plażę >>

 

 

prowadzi przez lasy, wzdłuż jezior, w pobliżu zabytków, punktów widokowych, jak i miejsc religijnych. "Szlakiem wiatraków", "Wśród leśnej przyrody", "Szlak zamkowy" czy "Szlakiem królewskim" to tylko nieliczne z wytyczonych tras, dla których bazą wypadową może być nasz ośrodek wypoczynkowy.

 

Szlak kajakowy

Amatorów tej formy spędzania wolnego czasu być może zainteresuje organizowany każdego roku spływ kajakowy szlakiem konwaliowym. Odbywa się w połowie maja. Zgłoszenia przyjmuje Informacja Turystyczna w Lesznie, tel. 065 529 81 91

 

 

 

 

   
 

Copyright © 2012 Waykiki